×

Ömer Faruk Tekbilek Discography 1994 - 2017
Discography By Ömer Faruk Tekbilek Released on
 • 4.5/5
 • World, Folk, Halk
 • 21:36:52 -
 • Turkey
 • © SHNava

  عمر فاروق تکبیلک (Ömer Faruk Tekbilek) متولد سال 1951 درشهر آدانا، آهنگساز و نوازنده ی ترکیه ایست که در نواختن سازهای بادی ، سازهای زهی، سازهای کوبه ای و سازهای الکترونیک مهارت دارد. وی از توسعه دهندگان سبک موسیقی عرفانی و صوفیانه ی ترکی است که در بیشتر آثار خود از برایان کین آهنگساز سبک الکتروامبینت الهام گرفته است. وی بیشتر بخاطر نواختن نی ، دف ، سورنا ، عود و باغلاما مشهور است.

   

  تک بیلک در یک خانواده ی مذهبی از پدری ترک که خادم و مجاور مسجد بود و مادری مصری متولد شده است. وی در اوایل نوجوانی به مطالعه ی عرفان پرداخت و به شاخه ی عرفان اسلامی علاقمند شد. در سن 15 سالگی تصمیم گرفت موسیقی دان شود و مدرسه را ترک کرد و به همراه برادرش به استانبول نقل مکان کرد. وی در سال 1971 با یک گروه موسیقی فولکلر عازم ایالات متحده شد اما برای انجام ضرورت سربازی مجدداً به ترکیه بازگشت و پس از آن به آمریکا مهاجرت نمود و با همسر آینده اش ملاقات کرد. در همین زمان در یک کارخانه ی پوشاک در نیویورک مشغول به کار شد.

  وی در اوقات فراغت خود با گروه موسیقی سلطان همکاری داشت که آثارشان در ابتدا روی سبک پاپ متمرکز بود که بعدها دنباله روی موسیقی شرق مدیترانه شد. در طول 12 سال بعدی تک بیلک همزمان با کار در کارخانه صاحب سه فرزند شد و پیشرفت های بزرگی را در موسیقی کسب کرد.

  فول آلبوم و آثار عمر فاروق تکبیلک (Ömer Faruk Tekbilek) آهنگساز ترکی
  5 (100%) 1 vote
  Download BOX
  (۰) Comments